fbpixel fbpixel
 
 

Gdyński Falochron (projekt zakończony)

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Gdynia w obliczu trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa szuka dostępnych rozwiązań i wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Gdyński Falochron to szeroki program pomocy mieszkańcom w czasie kryzysu.

Falochron to nazwa symboliczna. Każdy, kto mieszka nad morzem wie, że to mocna konstrukcja, która ma zdolność opierania się wielkiej sile fal i chroni przed nimi nabrzeże.  Gdynia pod tą nazwą prezentuje swój program pomocy, który jest adresowany do różnych grup społecznych.

Jednym z filarów Falochronu jest wsparcie przedsiębiorców. To oni potrzebują szczególnie szybkiej pomocy, a przede wszystkim wiedzy, na jaką pomoc mogą liczyć i jak zatem planować swoje postępowanie.

– W aktualnej sytuacji wiadomo już, że bez wsparcia miasta wiele podmiotów, zarówno przedsiębiorców, jak i organizacji pozarządowych, klubów sportowych czy instytucji kultury może wpaść w tarapaty, którym mimo najlepszych chęci i ciężkiej pracy, nie podoła.  To dla nich tworzymy dziś Falochron, szeroki program wsparcia, od tego wpływającego na płynność, przez narzędzia polityki społecznej,po wsparcie doradcze. Zaczynamy od przedsiębiorców, którzy z jednej strony są symbolem naszego miasta, z a drugiej – ich działalność w ogromnym stopniu wpływa na prywatne  życie wielu gdynian.  Zależy nam, by jak najwięcej firm wyszło obronną ręką z impasu, w jakim się znalazły, Proponujemy też maksymalne uproszczenie procedur. Często będą wymagały uzupełnienia, bo tak nakazuje prawo, ale teraz nie pora na zawiłości – podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Falochron dla przedsiębiorców obejmuje pomoc związaną m.in. z czynszami, podatkami i opłatami lokalnymi oraz wsparciem doradczym i eksperckim.

 

 

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel