fbpixel fbpixel
 
 

PRZEDSZKOLE INKLUZYWNE BULLERBYN

Trwa cykl „Wtorki z Rodzinnymi” w ramach, którego co tydzień prezentujemy krótki materiał video prezentujący kolejne gdyńskie firmy rodzinne.
Dziś przedstawiamy Annę i Zosię – siostry, które stworzyły Przedszkole Inkluzywne Bullerbyn.

Przedszkole zajmuje się organizacją alternatywnej edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 2,5-6 lat. Wykorzystuje metodę projektu Mali Badacze, by edukacja była dla przedszkolaków wspaniałą przygodą. Wśród dewiz Bullerbyn znajdują się m.in. kształtowanie postaw empatycznych opartych na zaufaniu oraz komunikacja bez przemocy w podejściu bliskościowym. Organizacja przestrzeni do zabawy jest inspirowana metodą Montessori. W przedszkolu do grup rówieśniczych są włączane dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, by mogły jak najlepiej poradzić sobie w przyszłości.

Anna Bielawska, założycielka przedszkola, przyznaje, że we wcieleniu w życie pomysłu założenia przedszkola bardzo dużo pomogli jej rodzice, teściowie i mąż. To na ich barkach znajdowała się większość prac budowlano-montażowych. W codziennej pracy przedszkola może też liczyć na pomoc swojej młodszej siostry Zosi, studiującej obecnie psychologię, która towarzyszy specjalistom w prowadzeniu terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Jak to jest prowadzić firmę rodzinną? Anna nie ma wątpliwości, że „to duży komfort móc dzielić trudy i radości prowadzenia firmy z najbliższymi”.

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel