fbpixel fbpixel
 
 

ATELIER SMAKU

Łączą projektowanie mody oraz prowadzenie bistro i delikatesów. U nich można zdrowo i smacznie zjeść, zamówić ciekawy ciuch czy kupić jedyną w swoim rodzaju biżuterię. Przygotowują dania wegańskie oraz bezglutenowe i podpowiadają, jak samodzielnie je przyrządzić. To ludzie z pasją, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą. Jola Słoma i Mirek Trymbulak, właściciele „Atelier Smaku”, opowiadają o swoim przepisie na biznes w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Od ponad 30 lat tworzą zgrany duet. Mają wiele pasji, a także podobne wyczucie smaku i stylu, dlatego idealnie odnajdują się w prowadzeniu wspólnego biznesu. Ich firma to kilka różnych działalności, ale pod jednym szyldem – „Atelier Smaku”. Dbają o kubki smakowe swoich klientów, przygotowując potrawy kuchni wegańskiej. Jednak oferują również nieszablonowe projekty modowe. Prowadzą też warsztaty kulinarne, a swoimi przepisami dzielą się online. W tej ostatniej kwestii pomaga im krewny, który ma własne studio montażu i nagrywania dźwięku. Jola Słoma i Mirek Trymbulak są bohaterami dziewiątego odcinka trzeciej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

„Atelier Smaku” znajduje się przy ul. Bytomskiej 36. Miejsce powstało na potrzeby pierwszego programu o kuchni wegetariańskiej na kanale Kuchnia+. To tam działają bistro i delikatesy. Na miejscu można zjeść m.in. blinburgery, zupy, pizze, pierogi, naleśniki, bliny, kluski ziemniaczane, ciasta, gofry czy dania z chlebem gryczanym. Dania te są dostępne również na wynos lub z dostawą. Produkty wege można nabyć też w sklepie online. Ponadto w ofercie są też pasty i przetwory w słoikach, pieczywo, zupy w słoikach, przyprawy i różnego rodzaju słodkości, w tym torty na zamówienie. W tym miejscu prowadzone są również warsztaty. To jednak nie wszystko. „Atelier Smaku” to również food truck, który pojawia się na różnego rodzaju imprezach kulinarnych, ale też pracownia modowa. Właściciele szyją na zamówienie np. żakiety, spódnice, sukienki, garnitury, bluzki, płaszcze, kurtki, suknie ślubne i okolicznościowe. Od lat ubierają pracowników ochrony lotniska w Gdańsku. Poza Gdynią ich modowe atelier ma również siedzibę w Warszawie przy al. 3 Maja 7.

Więcej o projekcie na stronie  „Wtorki z Rodzinnymi”.

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel