fbpixel fbpixel
 
 

ELKA SCHOOL

Kolejnymi bohaterami „Wtorków z Rodzinnymi” są Maja i Radosław Surała – właściciele gdyńskiej rodzinnej szkoły nauki jazdy Elka School.

Radosław i Maja Surała firma Elka School

Elka School została założona w 2005 r.  Od samego początku firma koncentruje się na szkoleniu kandydatów na kierowców kategorii A oraz B.
Jej wyróżnikiem na lokalnym rynku jest to, że – jako jeden z dwóch ośrodków w Trójmieście – szkoli również osoby niepełnosprawne ruchowo oraz głuchonieme. Z tego też względu Elka School została wyróżniona w konkursie „Gdynia bez barier”.

Radosław jest w firmie instruktorem nauki jazdy oraz wykładowcą, zajmuje się także sprawami technicznymi. Z kolei Maja jest odpowiedzialna za administrację.
Przez kilkanaście lat wykładowcą oraz instruktorem nauki jazdy był także ojciec Radosława – Jerzy, który wycofał się z działalności ze względów zdrowotnych.  Niestety zmarł przed emisją tego materiału. Odszedł 25 maja br.

Jak to jest być przedsiębiorcą rodzinnym? Radosław śmieje się, że razem z żoną traktują swoją firmę jako ich trzecie dziecko – „dbamy o nią, staramy się o nią, a właściwie to nawet ją kochamy – sami ją tworzyliśmy, budowaliśmy od podstaw. Dziś zatrudniamy 30 pracowników i traktujemy ich jak jedną wielką rodzinę”.
Są też i minusy, z których najbardziej uciążliwym jest częsta konieczność przenoszenia pracy do domu. Jednakże zdaniem założyciela Elka School „plusów jest znacznie więcej. Dlatego też gorąco zachęcam wszystkie osoby posiadające ciekawy pomysł na biznes na zakładanie firm rodzinnych!”.


Więcej o projekcie „Wtorki z Rodzinnymi” na stronie.

 

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel