fbpixel fbpixel
 
 

OMNOM

To miejsce, gdzie można kupić świeże kwiaty, napić się kawy oraz sprawić komuś wyjątkowy prezent. Mowa o kawiarnio-kwiaciarni „Omnom”. Stworzyły ją kobiety, które rozumieją się bez słów i mają podobną wizję prowadzenia biznesu, dlatego praca to dla nich przyjemność. Więcej o nich oraz o tym, jak powstało to miejsce, można się dowiedzieć, oglądając kolejny odcinek cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

To ukraiński akcent na mapie gdyńskich firm rodzinnych. Biznes, który rozkwitał powoli. Wszystko zaczęło się 9 lat temu, kiedy Anastazia Kopaihora, która pochodzi z Chersonia, przyjechała do Gdyni po wymianie studenckiej. Szukała tu zajęcia na lato, ale została o wiele dłużej. Jak mówi, kawiarnio-kwiaciarnie działają już od jakiegoś czasu w Ukrainie. Ten pomysł na biznes sprawdził się tam, dlatego ona postanowiła stworzyć podobne miejsce w naszym mieście. Udało się to zrobić 24 grudnia 2021 roku. Firmę otworzyła wraz z mamą – Leną. Na początku była to tylko sprzedaż kwiatów. Z czasem biznes się poszerzył. Obecnie poza kwiatowym asortymentem można tam kupić wyroby rękodzielnicze, a także napić się kawy i zjeść coś słodkiego.

W ostatnim czasie do rodzinnej firmy dołączyła Katja – siostra właścicielki, która wcześniej studiowała dziennikarstwo w Kijowie, ale po wybuchu wojny przeniosła się do Gdyni. Historia tej wyjątkowej rodziny i ich biznesu została zaprezentowana w drugim odcinku trzeciej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Omnom działa przy ul. Świętojańskiej 48. Kawiarnio-kwiaciarnia jest otwarta siedem dni w tygodniu od godz. 9.00 do godz. 20.00. Bukiety kwiatów, rękodzieło, desery czy kawę można kupić na miejscu, ale firma oferuje też pocztę kwiatową. Dowóz na terenie całego Trójmiasta. Do wybranego bukietu można dodać pudełko makaroników, ciasto czy małą czarną. Wkrótce w ofercie znajdzie się też nowa usługa – przygotowywanie dekoracji weselnych.

Więcej o projekcie na stronie  „Wtorki z Rodzinnymi”.

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel