fbpixel fbpixel
 
 

WYPOŻYCZALNIA HABU

O sprzęcie ogrodowym, budowlanym i elektronarzędziach wiedzą wszystko. Z ich usług korzystają osoby prywatne oraz małe firmy usługowe z Pomorza i nie tylko. Prowadzą biznes od 2013 roku, a ich przedsiębiorstwo cały czas się rozwija. Krzysztof Burzawa i Michał Halikowski, właściciele wypożyczalni HABU, są bohaterami kolejnego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.

Ich współpraca opiera się na partnerstwie. Jak mówią, plusem rodzinnego biznesu jest to, że obaj bardzo dobrze się znają i mają do siebie pełne zaufanie. Krzysztof Burzawa i Michał Halikowski od prawie dziesięciu lat wspólnie prowadzą sklep i wypożyczalnię sprzętu budowlanego i ogrodowego HABU. Dzielą się obowiązkami. Krzysztof zajmuje się marketingiem, podejmuje decyzje inwestycyjne, a także jest odpowiedzialny za prowadzenie sklepu i wypożyczalni. Natomiast Michał zajmuje się sprawami technicznymi. Skupia się też na usługach ogrodniczych oraz zarządzaniu kadrą. Poza biznesem łączą ich stosunki rodzinne. Ich żony są kuzynkami. Historia tej wyjątkowej rodziny i ich biznesu została zaprezentowana w trzecim odcinku drugiej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Wypożyczalnia i sklep HABU działają w Małym Kacku przy ul. Sandomierskiej 24. Na początku firma zajmowała się wyłącznie wypożyczaniem sprzętu ogrodowego. Z czasem oferta się rozszerzała. Obecnie HABU udostępnia również elektronarzędzia, sprzęt budowlany, czyszczący, samochodowy, rekreacyjny oraz urządzenia pomiarowe. Przedsiębiorstwo świadczy też usługi ogrodnicze i serwis sprzętu ogrodowego. Można tam wykonać m.in.: przeglądy kosiarek, kos, pił łańcuchowych i innych maszyn czy drobne naprawy serwisowe maszyn ogrodowych, a także wymienić paski napędowe, linki i zużyte części urządzeń. Właściciele prowadzą także sprzedaż internetową sprzętu.

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel