Centrum Operacyjne Nordea otwiera oddział IT w Gdyni

W 2010 roku Nordea przeniosła obsługę transakcyjną ze Skandynawii do Polski do Nordea Operations Center (NOC) w Łodzi. Obecnie Grupa Nordea podjęła decyzję o poszerzeniu działalności w Polsce o nowe centrum IT, które będzie odpowiedzialne za rozwijanie nowych aplikacji biznesowych dla „Rynków Kapitałowych” – Capital Markets (dla trader’ów, analityków rynków kapitałowych, klientów korporacyjnych, itd.). Grupa IT będzie miała swoją siedzibę w Gdyni.

– Rynki kapitałowe to bardzo specyficzna branża, stąd wydzielenie tej funkcji z Centrum Operacyjnego Nordea. Będziemy szukać specjalistów i najlepszych profesjonalistów IT, którzy zainteresowani są obszarem rynków kapitałowych lub którzy mają doświadczenie w takiej pracy – mówi Paweł Szymański, Regionalny Dyrektor IT Capital Markets. – Nasi pracownicy w Trójmieście będą pracować jako rozszerzony zespół, wraz z kolegami z Kopenhagi tworząc i rozwijając ważne dla biznesu aplikacje służące do obsługi instrumentów finansowych. Mamy również nadzieję, że będziemy atrakcyjnym pracodawcą dla osób mieszkających poza granicami kraju – poprzez stworzenie ciekawej możliwości pracy w Polsce. Oferujemy bowiem pracę w międzynarodowym środowisku, zbudowanym w oparciu o skandynawską kulturę korporacyjną
Trójmiejski zespół IT Capital Markets ma w planach zatrudnienie od 40 do 60 osób w perspektywie najbliższych kilku lat. Ze względu na charakter pracy, pracownicy będą współpracować z krajami skandynawskimi. Lokalizacja w Trójmieście została wybrana ze względu na bliskość siedziby głównej oraz dostępność wysokiej klasy specjalistów IT. Biura znajdują się w Gdyni przy ul. Łużyckiej 6a.
Nordea jest największą skandynawską grupą finansową. Nordea IT Capital Markets jest częścią oddziału Wholesale w Grupie Nordea (Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej), która świadczy usługi korporacjom oraz instytucjom finansowym w całej Europie.

Tekst: Artur Kiełbasiński, Gazeta Wyborcza