fbpixel fbpixel
 
 

Tworzymy lokalny rynek usług dla gdyńskich firm rodzinnych

Tworzenie lokalnych rynków usług szkoleniowych i doradczych dla firm rodzinnych było tematem spotkania w Gdynia Infobox 26 czerwca 2019. Eksperci projektu wraz z Animatorami Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych spotkali się z 25 firmami doradczymi i szkoleniowymi z Trójmiasta i przedstawili roboczy model współpracy i wynikające z niego możliwości dla profesjonalnych doradców. Firmy rodzinne powinny mieć jak najłatwiejszy dostęp do dobrej porady, opartej o wiarygodnych i profesjonalnych partnerów, współpracujących ze sobą i bazujących na podobnym podejściu.

Animatorzy Lokalnych Centrów Kompetencji w oparciu o zestandaryzowaną procedurę, stawiać będą szybką diagnozę problemów przedsiębiorców rodzinnych, którzy do nich trafią. Wskażą wówczas możliwości wykorzystania profesjonalnych doradców, którzy współpracować będą z Lokalnym Centrum Kompetencji. Doradcy będą mieli okazję przedstawić siebie i swoje umiejętności podczas seminariów oraz webinariów dla przedsiębiorców rodzinnych planowanych po wakacjach. Do końca roku przedsiębiorcy rodzinni, którzy zostaną zakwalifikowani do Projektu,  będą mogli korzystać z pakietu bezpłatnych usług doradczych finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Doradcy współpracujący z Projektem będą mieli możliwość publikowania na Portalu www.firmyrodzinne.eu materiałów w Bazie Wiedzy, tworzenia własnych kursów e-learning, prowadzenia konsultacji on-line.

Jednym z celów współpracy z doradcami z różnych miast jest też wypracowanie dobrych praktyk i standardów postępowania. Dzięki temu będzie mogła powstać sieć współpracy przekraczająca wymiar regionalny, a mająca wsparcie merytoryczne, organizacyjne i promocyjne oparte o wieloletnie doświadczenie stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych w budowaniu wsparcia dla biznesu rodzinnego.

W wyniku spotkania powstaje plan działań i wsparcia dla środowiska gdyńskich firm rodzinnych z udziałem lokalnych dostawców usług. Podobne działania przewidziane są także w kolejnych miastach naszego Projektu.

Zobacz także: http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl/pl/szkolisz-lub-doradzasz-rozpocznij-wspolprace-z-lokalnym-centrum-kompetencji-rozwoju-firm-rodzinnych-w-gdyni/

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel