fbpixel fbpixel
 
 

Edycja 2018

Rusza akcja „Rozlicz PIT w Gdyni”, która ma zachęcić mieszkańców do rozliczania swojego podatku dochodowego w mieście, w którym mieszkają, a niekoniecznie są zameldowani i uświadomić im, jakie realne korzyści dla nich oraz miasta wynikają z tego działania. Przekazując część swojego podatku na transport i komunikację, oświatę i wychowanie, ochronę środowiska, sport i kulturę, rewitalizację zabytków, pomoc społeczną, bezpieczeństwo i porządek publiczny, rozwój infrastruktury i ochronę zdrowia, mieszkańcy mogą mieć znaczny wkład finansowy w rozwój miasta, w którym żyją. Dodatkowo każdy, kto w tym roku rozliczy swój podatek w Gdyni, może wziąć udział w loterii.

Aby płacić podatki w Gdyni, nie trzeba być tutaj zameldowanym. Wystarczy tu mieszkać.
Zgodnie z przepisami prawa miejscem rozliczania się osoby fizycznej z podatku (PIT) jest Urząd Skarbowy w mieście zamieszkania (nie zameldowania) podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli zatem ktoś mieszka w Gdyni, mimo że nie jest tu zameldowany, może płacić swoje podatki w jednym z Urzędów Skarbowych w Gdyni.

Kwota wpływająca do miejskiego budżetu od 1 osoby rozliczającej podatek PIT na terenie Gdyni to średnio ponad 2 tys. zł. Zaledwie 2000 osób może dać ponad 4 miliony wpływu do budżetu.

Rozlicz PIT w Gdyni i wygraj w loterii

Loteria skierowana jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gdyni, którzy rozliczając swój podatek dochodowy za 2017 rok, wskażą w deklaracji podatkowej gdyński adres zamieszkania i złożą deklarację w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (w dowolny, przewidziany prawem sposób).

Na uczestników Loterii czekają atrakcyjne nagrody:

– samochód osobowy marki TOYOTA YARIS, 5-drzwiowy Active Hybryd
– dwa rowery miejskie Baltica Bicycles, typ Baltica Gdynia
– siedem karnetów 4-dniowych na festiwal Open’er Festival 2018
 
Loteria startuje 1 marca 2018, rejestracja potrwa do 10 maja na stronie www.pitwgdyni.pl

rozlicz pit wgdyni baner gcwp- dobry

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel