Ruszają zapisy na Forum Przedsiębiorstw, edycja stacjonarna i online

Biała plansza informacyjna z napisem Forum Przedsiębiorstw, data 15.09.2021

Już 15 września odbędzie się kolejna edycja Forum Przedsiębiorców, jednej z najpopularniejszych w regionie konferencji dla przedsiębiorców. Organizator, czyli Agencja Rozwoju Pomorza, przewidziała dwie formy uczestnictwa publiczności w konferencji. Pierwszą z nich jest udział w wydarzeniu w audytoriach i salach Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, a drugą śledzenie transmisji na żywo w internecie. Obie formy uczestnictwa wymagają rejestracji.

Podczas Forum Przedsiębiorstw 2021 padną odpowiedzi na ważne i aktualne pytania: jaki wpływ na małą firmę mają wydarzenia polityczne i zawirowania gospodarcze na drugim końcu świata? Jak dbać o bezpieczeństwo teleinformatyczne w przedsiębiorstwie? Jak umiejętnie promować się w internecie? Co napędza turystykę wellbeing? Jak dbać o dobrostan ciała i umysłu? Na czym polega wielokulturowe i wielopokoleniowe zarządzanie w przedsiębiorstwie?

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć w 2021?

Komentarze dotyczącej aktualnej sytuacji ekonomicznej, kryzysu ekologicznego i ich wpływ na funkcjonowanie firm przedstawi prof. Jerzy Hausner i Katarzyna Jagiełło.

Eksport, bezpieczeństwo w sieci i nowoczesny marketing

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w trzech panelach tematycznych. Podczas jednego z nich praktycy opowiedzą o swoich doświadczeniach w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego (Jakub Orlik z Niebezpiecznik.pl) oraz robienia szumu w internecie (Monika Czaplicka z agencji Wobuzz). Pojawią się także eksperci zajmujący się eksportem polskich towarów na rynki zagraniczne, także poza granicami Unii Europejskiej. Tego panelu, prowadzonego przez red. Jakuba Sito, nie powinni przegapić przedstawiciele firm, które zamierzają skorzystać z grantów unijnych w ramach Pomorskiego Systemu Usług Doradczych „Spektrum” oraz projektu „Pomorski Broker Eksportowy”.

Nie tylko pandemia zmieniła klienta w branży turystycznej

Wiele też można się spodziewać po panelu na temat zrównoważonej turystyki oraz wellbeing. Znana dziennikarka telewizyjna i radiowa Beata Sadowska opowie, czym jest dobrostan i jak go stworzyć oraz pielęgnować w codziennym życiu? Media internetowe będzie reprezentował popularny bloger i podróżnik Wojciech Jurojć (conscioustraveler.pl), który propaguje świadome podróżowanie i ideę świadomego życia. W gronie prelegentów znajdują się m.in. dr Anna Dziadkiewicz (Agencja Rozwoju Pomorza i Uniwersytet Gdański) oraz Katarzyna Bogusławska-Marks (Scandic Gdańsk), wdrażająca w hotelarstwie innowacyjne pomysły w duchu ekologicznym. Ponadto Katarzyna Kucz-Chmielecka z Sopockiej Organizacji Turystycznej, Zdzisława Mochnacz, menedżerka marki „Nowego Jantaru” w Ośrodku Medycyny Naturalnej w Jantarze, a także Aleksandra Klonowska-Szałek z Slowhop.com. Podczas dyskusji z ekspertami zostaną omówione wnioski dla firm, wypracowane w ramach międzynarodowego projektu „SB Well” (Wellbeing Tourism in the South Baltic Region. Guidelines for Good Practices & Promotion).

Firma coraz bardziej różnorodna

Trzeci panel – przygotowany we współpracy z Open Eyes Economy w ramach ogólnopolskiego cyklu „Solidarni w rozwoju” – będzie poświęcony zarządzaniu w wielopokoleniowym i wielokulturowym przedsiębiorstwie. W debacie na ten temat, moderowanej przez wybitnego teoretyka zarządzania, prof. Krzysztofa Obłoja, wezmą udział Dominika Bettman (Siemens Polska), Iwona Jarzębska (Bank Millennium), Susanna Izzetdinova (Azima Tatarskie Przysmaki), Przemysław Lutkiewicz (LPP), a także Paweł Olechnowicz (prezes Grupy LOTOS w latach 2002-2016). Z kolei komentarz socjologiczny wygłosi prof. Cezary Obracht-Prondzyński.

Agencja Rozwoju Pomorza realizuje Forum Przedsiębiorstw 2021 w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”, finansowanego ze środków publicznych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1 Specjalistyczne Usługi Doradcze,

Ze względów bezpieczeństwa do uczestnictwa w wersji stacjonarnej zapraszamy tylko osoby w pełni zaszczepione.
Osoby niezaszczepione zapraszamy do uczestnictwa w formie online.

Z zapisami na wydarzenie nie należy zwlekać, ponieważ obowiązuje limit uczestników.

  • Udział stacjonarny – po opłaceniu zwrotnej kaucji w wysokości 30 zł, można zarejestrować się za pośrednictwem serwisu Konfeo: https://forumprzedsiebiorstw.konfeo.com/.
  • Udział w transmisji online na żywo – po rejestracji, która jest możliwa na stronie www.forumprzedsiebiorstw.pl, na podany adres e-mail organizatorzy prześlą link do systemu streamingowego.

Regulamin konferencji znajduje się na stronie www.forumprzedsiebiorstw.pl.

Kontakt:

Katarzyna Laskowska, katarzyna.laskowska@arp.gda.pl, 58 32 33 228

Adam Majewski, adam.majewski@arp.gda.pl, 58 32 33 161

Szczegółowy program wydarzenia: https://forumprzedsiebiorstw.pl

image_pdfimage_print