Zgłoszenia tylko do 31 stycznia! Nie przegap!

tytul artykulu 1625x333

Miasto Gdynia zaprasza kreatywnych i marzących o własnej firmie studentów do udziału w konkursie „Gdyński Biznesplan”. Na zwycięzcę czeka 30 tysięcy złotych i wiele innych cennych nagród.

Zgłoszenia do konkursu można składać od 2 do 31 stycznia 2019 r. za pośrednictwem strony link.

– Zwycięstwo w „Gdyńskim Biznesplanie” przekłada się na konkretną nagrodę finansową – 30 tysięcy złotych, która bez wątpienia pomoże laureatowi we wcielaniu w życie biznesowych planów. Ale warto podkreślić, że wygranymi w tym konkursie są wszyscy jego uczestnicy – zyskują bowiem potężną dawkę wiedzy i możliwość konsultowania swoich pomysłów z ekspertami. Dla studentów to doskonała okazja, by wyjść poza mury uczelni i skonfrontować swoje plany z realnym biznesowym światem – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Jak co roku, dla autorów pomysłów, którzy pomyślnie przejdą etap zgłoszeń przygotowano wiele wartościowych szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu. Ich uczestnicy dowiedzą się na przykład, jak prawidłowo przygotować biznesplan, jak zbadać rynek, jak skonstruować budżet, jak i gdzie szukać klientów, jak promować swoje produkty i usługi, jak dobrze prezentować biznesowe pomysły, jakie kwestie prawne trzeba wziąć pod uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ten etap kończy się złożeniem gotowych biznesplanów. Autorzy najlepszych zostaną zaproszeni do finału. Od rozstrzygnięcia konkursu i nagród będzie ich dzielić już tylko prezentacja pomysłu przed konkursowym jury.

– Zapraszamy wszystkie studentki i studentów, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i nauki oraz tryb, rodzaj i kierunek studiów. Liczą się ciekawe, innowacyjne pomysły na biznes i determinacja do ich realizacji – wyjaśnia Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. W konkursie mogą wziąć udział zarówno studenci, którzy dopiero planują własną działalność gospodarczą, jak i ci, którzy już ją prowadzą i chcą rozwinąć swój biznes, wprowadzając nowy produkt lub usługę.

Konkurs „Gdyński Biznesplan” organizowany jest przez Miasto Gdynia nieprzerwanie od 2003 r. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób.

image_pdfimage_print