Tarcza antykryzysowa – dyżur telefoniczny ekspertów z gdańskiego ZUS

Gdański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 2 marca. Z dyżuru będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem w ramach Tarczy antykryzysowej.

Po zmianie przepisów, przedsiębiorcy z branż określonych w Tarczy antykryzysowej mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., albo za luty 2021 r. W myśl nowego rozporządzenia przedsiębiorcy mogą również otrzymać świadczenie postojowe maksymalnie trzykrotnie. Wniosek o to świadczenie mogą złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii. ZUS przyjmuje wnioski tylko elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE). O wsparcie mogą ubiegać się firmy reprezentujące branże: gastronomiczną, kulturalno-rozrywkową, sportową, sprzedaży detalicznej, turystyczną, transportową, edukacyjną, cateringową.

Podczas dyżuru telefonicznego eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania dotyczące form wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej czyli świadczenia postojowego i zwolnienia z opłacania składek.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 2 marca w godzinach od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 58 307 86 25.

image_pdfimage_print