Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie. Inspektorat ZUS w Gdyni zaprasza

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Państwową Inspekcją Pracy zapraszają w dniach 23 – 27 września 2019 r. do placówek ZUS na ogólnopolski „Tydzień Przedsiębiorcy”.

Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie”.  To wspólna kampania realizowana przez PIP i ZUS mająca na celu promowanie legalnych form zatrudniania pracowników oraz korzyści z tym związanych.

Na gdyńskich przedsiębiorców czekają ciekawe, bezpłatne seminaria. Zapraszamy na nie 24 września do Inspektoratu ZUS w Gdyni przy ul. Władysława IV 24.

W programie m.in.:
9.00 – Wykład pt. „Pracuję legalnie” (przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy);
11.30 – Seminarium „Zatrudniam legalnie – współpraca ZUS przy ustaleniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych”; informacja m.in. o tym, na co zwrócić uwagę przy naliczaniu świadczeń jak również na kwestie uprawnień do kontrolowania zwolnień lekarskich;
13.30 – Seminarium „Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia” poświęcone będzie m.in. rodzajom świadczeń w zależności od formy zatrudnienia i ubezpieczenia czy też prawu do świadczeń w przypadku korzystania z ulg w opłacaniu składek.

Zapisy pod adresem e-mail: magdalena.jaworska02@zus.pl (w treści wiadomości prosimy o wskazanie wybranego seminarium, imię i nazwisko oraz numer telefonu lub e-mail).
Liczba miejsc na seminariach jest ograniczona.

Dla odwiedzających placówki ZUS przygotowano także publikacje:
15 lat UE. Bez granic dla ubezpieczonych, Legalność zatrudnienia. Poradnik dla pracodawców i pracowników, Przedsiębiorco! Korzystasz z outsourcingu pracowniczego?, Jesteś płatnikiem składek? Kiedy będziesz zwolniony z obowiązku składania dokumentów rozliczeniowych? Poradnik dla płatnika składek, Skracamy? Tak z 50 do 10 okres przechowywania akt pracowniczych.